Co o nás řekli?

Image Testimonial

Jan Ostrý

06 dub

Rád bych poděkoval Ing. Kolbabovi za cenné rady a konzultace ve fázi výběru a hlavně pak za odpovědi na moje možná trochu šťouravé dotazy před samotnou realizací rozvodu horkého vzduchu z krbu. Rovněž velmi oceňuji vstřícnost a neuvěřitelnou rychlost při řešení (jím nezaviněné) záměny zboží při dodání. Během dvou dnů se vše vyřešilo, nic jsem nemusel posílat zpět, zdržení minimální. Takhle kdyby fungovalo více e-shopů!!

Image Testimonial

Marcela Kubíková

09 říj

Při hledání vhodné varianty vytápění našeho domu, jsem "zabloudila" na stránky společnosti PLASTER-COLOR a prostřednictvím on-line chatu požádala o radu nezávislého odborníka. Komunikoval se mnou Ing. Petr Kolbaba a musím říci, že mi ušetřil spoustu času. Nezištně se mi věnoval, konzultovali jsme různé typy krbových vložek, jejich výkonů. Objasnil mi zásadní věci, které bych teprve zjišťovala na internetu, nebo někde jinde. Tímto mu chci poděkovat, přeji hodně úspěchů a spokojených zákazníků.

Image Testimonial

Dobrý Anděl

29 srp

Naše společnost se stala Dobrým andělem. Z každého vašeho nákupu věnujeme část peněz této nadaci a společně tak každý měsíc pomáháme rodinám s dětmi, které se vlivem rakoviny, nebo jiné vážné nemoci dostaly do finanční tísně.

Image Testimonial

Jiří Bubník

29 říj

Firmu jsem našel ve vyhledávači na internetu. Dostal jsem obratem několik konzultací a odpovědi, které jsem jinde nemohl najít. Po detailním vysvětlení email vždy končil: "Mohu Vám ještě nějak poradit?", což jsem opravdu ocenil. Rozhodně doporučuji.

Image Testimonial

Petr Linhart

10 srp

Rychlé a velice vstřícné jednání, téměř okamžitě zjištěno, kdy je zboží možné expedovat od výrobce. V neděli večer zaplaceno a v úterý dopoledne jsem měl krbovou vložku doma. Kdyby všechny e-shopy takto fungovali, tak by to byla paráda.

Image Testimonial

Pavel Kislinger

25 říj

Velice děkuji panu Kolbabovi za rady a vstřícný přístup. Díky tomu bylo možné realizovat obestavbu krbu HOXTER ECKA 50/35/45 jako hypokaust bez mřížek z obyváku. Revizní otvor a větrací mřížky jsou jsou umístěny zezadu z technické místnosti. Skvělá práce. Děkuji.

Krbové vložky - info

Romotop Dynamic - skvělá krbová vložka se zadním přikládáním
18lis

Romotop Dynamic - skvělá krbová vložka se zadním přikládáním

Toužíte po útulném teple a nezaměnitelné pohodové atmosféře, kterou navozuje pohled do krbu, ale zároveň máte obavy, že si přiděláte práci s...

Více...
Nové nerezové krby BeF Royal s doživotní zárukou
27čer

Nové nerezové krby BeF Royal s doživotní zárukou

Český výrobce krbů BeF Home přichází s novou řadou krbových vložek BeF Royal, zkonstruovanou kompletně z nerezové oceli.

Více...
Nové krby BeF Feel a BeF Therm pro pasivní a nízkoenergetické domy
06dub

Nové krby BeF Feel a BeF Therm pro pasivní a nízkoenergetické domy

Největší český výrobce krbů BeF Home přichází s novou řadou krbových vložek BeF Feel. Společně s touto řadou bude představena i nová ...

Více...
Stavba krbu svépomocí
11říj

Stavba krbu svépomocí

Rádi byste pořídili krbovou vložku, ale chtěli byste ji sami obestavět? Rádi Vám poradíme, jak zhotovit obestavbu svépomocí tak, aby byla funkční,...

Více...
Litinové krby jsou již přežitkem
09říj

Litinové krby jsou již přežitkem

Stále se občas setkáme s názorem, že litinový krb, je to nejlepší, co je možné pořídit. Doba však pokročila a toto tvrzení už není zdaleka ...

Více...
Čistá vystýlka topeniště i za provozu
09říj

Čistá vystýlka topeniště i za provozu

Většina moderních krbových vložek je vybavena vystýlkou topeniště, kterou tvoří tvarovky z šamotu, carconu nebo jiného žáruvzdorného akumulačního...

Více...
Stavba krbu svépomocí
02čer

Stavba krbu svépomocí

Rádi byste pořídili krbovou vložku, ale chtěli byste ji sami obestavět? Rádi Vám poradíme, jak zhotovit obestavbu svépomocí tak, aby byla funkční,...

Více...
Výpočet výkonu krbové vložky
02čer

Výpočet výkonu krbové vložky

Klíčovým faktorem pří výběru krbové vložky by měl být právě její výkon. Pro správné stanovení můžete zkusit ...

Více...
Zapojení teplovodního krbu
02čer

Zapojení teplovodního krbu

Správné zapojení krbové vložky s teplovodním výměníkem do otopného systému, je základ pro ...

Více...

SLEDUJTE NÁS

Krby, Krbové vložky - Novinky:

  Grenaisol 800x600x30 mm

  407 Kč s DPH  /  (336 Kč bez DPH)

  Grenaisol  800 x 600 x 30 mm

  Před objednaním menšího počtu kusů (7 a méně) nás prosím předem kontaktujte.
  Zboží se musí posílat na paletě a cenu dopravy stanovujeme individuálně.

  •     ekologicky a  fyziologicky nezávadný materiál
  •     certifikováno v ČR
  •     naprosto bezprašný systém
  •     malá potřeba prostoru díky nevelké tloušťce materiálu
  •     bezproblémévá likvidace jako u běžného stavebního materiálu
  •     stavební a izolační stavební prvek v jednom
  •     jednoduché opracování a úprava
  •     kvalitní, rychlé, ekonomické řešení

  Více informací  GRENAISOL - STAVEBNÍ A IZOLAČNÍ DESKA V JEDNOM 

   STAVBA KRBU

     Bohužel stále velká část veřejnosti neví, nebo nevěnuje pozornost správným stavebním a izolačním materiálům pro krby a kachlová kamna. To platí bohužel i pro velkou část stavebních,  nebo jiných realizačních firem, které stále používají naprosto nevhodné materiály.
     Často tak dochází k různým zápachům, nebo sprašování do interiérů Vašeho domu. To bohužel není zdaleka to nejhorší. Částice, které se potom díky rozvodu horkého vzduchu dostávají do interiéru, dýcháte.  Tyto uvolňované látky jsou velmi často karcinogenní (rakovinotvorné).
     Krb s uzavíratelnou krbovou vložkou má uvnitř obestavby  okolo  400°C. Nevhodné jsou různé vaty i desky, které chrání hliníková fólie. Ty jsou lepeny lepidlem, které odolává často jen teplotám 100°C. To znamená, že lepidlo se odpařuje a zapáchá. Fólie se odlupuje a dochází k uvolňování  velmi nežádoucích zdraví škodlivých látek!
     Pórobetonové tvarovky jsou nevhodné.  Nevydrží dlouhodobé tepelné namáhání. Při použití pórobetonu nesmí teplota uvnitř krbu překročit 52°C. To je kolem krbové vložky a v komoře pro předávání tepla nemožné.
     Sádrokarton nepoužívejte pro stavbu krbu a to ani sádrokarton protipožární! Slovo protipožární v tomto případě znamená, že dokáže odolávat delší čas ohni, než dojde k prostupu ohně přes desku. Samotný sádrokarton bez správného odizolování je pro stavbu krbu nevhodný, není přizpůsoben tomu, aby byl často a dlouhodobě vystavován teplotám kolem 300°C. Papír se začne odlupovat a hrozí rozpadnutí konstrukce. Dále se sádrokartonová deska montuje na hliníkovou konstrukci, která má jinou tepelnou roztažnost, než samotná deska. Při zahřátí na 300°C dochází k velkému pnutí uvnitř krbu.
     Sami zastáváme názor, že stavba krbů a kachlových kamen náleží pouze profesionálům

             

     Zajímavý úryvek z platné normy pro KRBY ČSN 73 4230 (leden 2014) v rámci zdraví a bezpečnosti hovoří jasně:

      Bod 7.3.1
      Plášť teplovzdušné komory, která je určena k předávání tepla, a izolace přiléhajících konstrukcí musí být zhotoveny výhradně z materiálů, které jsou výrobcem k tomuto účelu přímo určené. Je zakázáno používat nevhodné materiály jako např. pórobeton, pórocement sádrokarton (běžně dostupné zdící tvarovky a desky ve stavebninách) apod. Vláknité materiály (kalcium-silikáty) se mohou používat pouze s tuhým pojivem vytvrzené teplotou a tlakem, a povrch u těchto materiálů u otevřených teplovzdušných systémů musí být čistitelný a upravený proti otěru (abrazi) proudícím vzduchem.

     Izolační deky GRENAISOL jsou vyráběny z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti vysokým teplotám do do 1250°C a tepelným šokům. Deska je zdravotně nezávadná a neobsahuje žádná azbestová, skleněná, nebo minerální vlákna. Má dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu, vysokou odolnost s vysokým elektrickým odporem a nízkou tepelnou vodivostí.

     Díky vlastnostem těchto desek nejen zdravě postavíte  (nehořlavý, ekologický, přírodní materiál), ale zabezpečíte i dostatečnou izolaci krbu nebo kachlových kamen v jednom stavebním úkonu. Tím zbytečně neztrácíte tepelnou energii vytvořenou zdrojem tepla na vytápění obvodových stěn domu či jiných konstrukcí a teplo je využito pouze k vytápění místností. Využití desek Grenaisol se oproti samotné izolaci značně rozšiřuje neboť je můžete přímo obkládat, barvit nebo natáhnout tenkostěnnou omítku. Tím si šetříte spoustu času i financí. Desky GRENAISOL jsou pevné a disponují  výbornou izolační schopností. Potřebujete relativně malou tloušťku materiálu oproti jiným běžným izolačním materiálům, čímž si také šetříte drahocenné místo v interiéru. Perfektně se s deskami manipuluje. Desky Grenaisol jsou velmi stálé, nedochází k žádným změnám jak při vysokých, tak nízkých teplotách. Likvidace je předepsána jako u běžného stavebního odpadu.
     Zpracování se provádí běžnými nástroji na dřevo (ruční pila, aku  vrtačka, sponkovačka, brusná mřížka na sádrokarton apod.).  Při práci dochází opravdu k minimální prašnosti !
     Grenaisol je opatřen na jedné straně aplikačními  drážkami, které se postarají o perfektní přilnutí kamnářské perlinky, omítek apod.   
     FOTONÁVOD doplněný textem pro snadnou montáž naleznete v sekci „ke stažení“ spolu s dalšími důležitými informacemi,  jako např. prohlášením o shodě.  Stavba krbu s deskami Grenaisol je opravdu jednoduchá!    

  GRENAISOL je na českém trhu jediná 100 % zdraví nezávadná stavebně izolační deska. Je alternativním produktem k zastaralé metodě stavby krbů a kamen pomocí kalcium-silikátových desek. Ty mají dvě své nevýhody. Nezávislý názor soudního znalce ZDE.

  1, Při zpracování (řezání, broušení…) kalcium-silikátových desek se uvolňuje velké množství zdraví nebezpečného prachu. Zdravotní rouška je při tomto pracovním úkonu nutností.

  Na rozdíl od Grenaisolu je většina staveb z kalcium-silikátových desek v teplovzdušném krbu zdravotně stále potenciální hrozbou. Můžete si všimnout, že z každé desky od každého výrobce se stále uvolňuje vláknitá složka. Postačí jednoduchý test přejetí holé ruky po povrchu desky, či barevným hadrem po desce. Množství takto lehce uvolněného prachu je vysoké. Před instalací kalcium-silikátových desek je potřeba zabránit abrazi (abraze – mechanické obrušování proudícím vzduchem). Pokud tak neučiníte, krb je stále zdravotně potenciální hrozbou a ČSN normám nevyhovující.

  2, Ze všech výrobců, kteří dodávají kalcium-silikáty na český trh, pouze jeden z nich nabízí kompletní certifikovaný program. Speciální druhy penetrace do 900°C, které tento problém řeší.

   VÍCE O ZDRAVOTNÍCH RIZICÍCH KALCIUM SILIKÁTOVÝCH DESEK NALEZNETE ZDE

   

        

      Kompletní program 

  Naše firma Vám nabízí kompletní program pro práci s těmito deskami v sekci  'Kamnářství - kamnářské potřeby' . Kromě kompletně zpracovanému fotonávodu i celý technologický postup stavby. Ten spočívá v těchto bodech :

  • Nanesení  lepidla určeného k lepení a zatmelení spár lepidlem Grena Klebepaste.
  • Sešroubování, nebo spojení izolačních desek pomocí sponkovačky.
  • Dále se pokračuje v zatáhnutí kamnářské perlinky SILATERM pomocí HAFŤÁKU (nosná vrstva pro perlinku).
  • Na takto připravený povrch se aplikuje kamnářská omítka SILATERM ST-J. 

     

  Shrnutí hlavních výhod

  • ekologicky a  fyziologicky nezávadný materiál
  • certifikováno v ČR
  • naprosto neprašný systém
  • malá potřeba prostoru díky nevelké tloušťce materiálu
  • bezproblémová likvidace jako u běžného stavebního materiálu
  • stavební a izolační prvek v jednom
  • jednoduché opracování a úprava
  • kvalitní, rychlé, ekonomické řešení
  • dodáváno s kompletním fotonávodem a technickou podporou
  • kompletní program k deskám (kamnářské materiály)
  • doporučováno německými odborníky v oboru kamnářství

     SAMOZŘEJMOSTÍ JE CERTIFIKACE NEJEN TOHOTO MATERIÁLU, ALE VEŠKERÝCH DALŠÍCH PRODUKTŮ, KTERÉ S DESKAMI GRENAISOL SOUVISEJÍ.

   

   

  NOVÉ 100% ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ NEKONSTRUKČNÍ IZOLAČNÍ DESKY - VÍCE ZDE

   

   

   

  Stavba krbu svépomocí 

   

   

                

   

  1.   izolovaná hadice pro rozvod horkého vzduchu
  2.   zdvojený strop 
  3.   svlak - přeplátování spojů desek
  4.   samořezný vrut
  5.   spona ze sponkovačky
  6.   slepení desek lepidlem GRENA KLEBEPASTE
  7.   izolační deska GRENAISOL
  8.   do prostoru krbu je přiveden vzduch hadicí z exteriéru
  9.   odvětraná zadní stěna
  10. dekompresní mřížka
  11. kamnářská perlinka SILATERM
  12. mřížka pro výdech horkého vzduchu
  13. kamnářská malta univerzální (nosná vrstva pro perlinku) SILATERM 
  14. kamnářská omítka modelovací jemná  SILATERM 
  15. Grenacontrol - revizní otvor pro krby
  16. nátěr
  17. krbová vložka
  18. mřížka pro nasávání chladného vzduchu

     Pro zpevnění rohů krbu doporučujeme instalovat pomocí sponkovačky hliníkový roh. 

                                                                  VAROVÁNÍ

     Vždy používejte pouze materiály doporučené výhradním distributorem. Jinak riskujete nekompatibilitu materiálů a mnoho dalších možných problémů, jako například uvolňování chem. zápachů, nebo karcinogenních látek.

   

   

   Správné spojení desek

   

                       

     Odstřihnete roh sáčku lepidla GRENA KLEBEPASTE a nanesete lepidlo v housenkovitém tvaru na lepené místo.

                        

     Spojíme lepené plochy a přivrtáme pomocí samořezných šroubů a aku vrtačky k sobě. Pokud vrtáte u kraje desky, doporučujeme předvrtat silnějším vrtákem otvor, do kterého zapustíte hlavičku samořezného vrutu, aby nedošlo k odštípnutí desky.

                       Zpracování desek

                        

     Poradíte si s ručními nástroji na dřevo. Oproti kalcium-silikátovým deskám nedochází k žádné prašnosti při zpracování.

   

  STAVBA KRBU

   

                       

     Na stěnu jsou nalepeny 3 pruhy izolačních desek Grenaisol. Na ty se přilepí a přišroubuje zadní stěna krbu. Při stavění zadní stěny se od podlahy vynechává slabá mezera, kterou bude proudit studený vzduch odvětranou zadní stěnu. V některých případech se zadní stěna lepí rovnou na zeď. U dřevostaveb se volí tento postup (klikněte zde). O správném použití izolačních desek Grenaisol se vždy poraďte s odborníkem. 

                       

      Napojení krbové vložky na vzduch přivedený z exteriéru. Pokud vložka nelze napojit přímo, vyvedeme hadici do prostoru obestavby krbu pod krbovou vložku. V případě nežádoucího podtlaku v místnosti tato hadice problém vyřeší. Zadní stěna se nevystaví až ke stropu. Opět se vynechá od stropu mezera. Touto mezerou bude do falešného stropu proudit vzduch, který odvětrává zadní stěnu.

                       

   

     K zadní stěně se přilepí a přišroubuje boční stěna krbu. Spoje mezi deskami se přeplátují svlaky (odřezky desek). Tím dosáhnete vysokého zpevnění celé stavby, nemusíte tedy čekat na zatuhnutí lepidla a pokračujete v technologickém postupu. Zhruba 30 - 40cm od stropu se na zadní a boční stěny krbu přišroubuje a přilepí pruh desky Grenaisol. Na ten se položí další deska, která vytvoří dvojitý falešný strop.

                       

   

     Stejným způsobem se vystaví i pravá strana krbu. Do ní se instaluje revizní otvor Grenacontrol. Díky němu můžete kdykoli zkontrolovat stav krbu uvnitř obestavby. Jeho velikost dovoluje provádět i drobnější úpravy. Často se stane, že zdánlivě malá závada Vás přinutí k částečné demontáži krbu. Revizním otvorem pro krby Grenacontrol se tohoto nebezpečí můžete vyvarovat.

                       

   

     Zde je šipkami znázorněno proudění vzduchu uvnitř krbu. 1. menší část vzduchu proudící spodní mřížkou (modré šipky) vstupuje za zadní stěnu krbu a odvětrává jí. 2. větší část tohoto vzduchu se ohřívá kolem krbové vložky a proudí odizolovanými hadicemi a mřížkou ven z obestavby krbu (červené šipky). Žluté šipky znázorňují vzduch, který odvětrává zadní stěnu a vyrovnává teploty vzniklé v dvojitém stropu.

                       

   

     Zde je znázorněn řez finální stavbou. Desky Grenaisol můžete i obkládat. Podle váhy obkladu je třeba zvážit tloušťku materiálu. Pro zpevnění rohů krbu doporučujeme použít hliníkový roh (obrázek zde).

   

           

  Shrnutí hlavních výhod

  • ekologicky a  fyziologicky nezávadný materiál
  • certifikováno v ČR
  • naprosto bezprašný systém
  • malá potřeba prostoru díky nevelké tloušťce materiálu
  • bezproblémévá likvidace jako u běžného stavebního materiálu
  • stavební a izolační stavební prvek v jednom
  • jednoduché opracování a úprava
  • kvalitní, rychlé, ekonomické řešení
  • dodáváno s komletním fotonávodem a technickou podporou
  • komletní program k deskám (kamnářské materiály)